stažený soubor

PONDĚLÍ 27.11.

Petra Fialová

Vážení rodiče,

jak jistě víte, na pondělí 27.11. byla ČMOS vyhlášena jednodenní stávka zaměstnanců škol. Její příčinou je aktuální návrh státního rozpočtu na rok 2024, ze kterého je zřejmé, že ve školství budou chybět miliardy korun. Nejde zdaleka jen o často zmiňované platy pedagogů, ale především bude méně peněz na platy nepedagogických zaměstnanců, jejichž plat je leckdy již teď na hranici životního minima, poklesne též počet asistentů pedagoga, méně peněz pravděpodobně doputuje školám na pomůcky atd.

Jelikož nechceme rodinám komplikovat situaci, bude naše mateřská škola v den stávky fungovat bez omezení. Touto zprávou chceme pouze vyjádřit podporu stávkujícím a připomenout vládě ČR, že ve svém programovém prohlášení opakovaně označila vzdělávání jako svou hlavní prioritu.

Kolektiv zaměstnanců MŠ Olešínky

1
0
Would love your thoughts, please comment.x