unnamed

PODZIMNÍ PRÁZDNINY - v souvislosti s onemocněním Covid - 19

Petra Fialová

Vážení rodiče,

dovoluji si Vás oslovit v této podivné době v souvislosti s aktuálními informacemi týkajícími se naší MŠ.

Naše MŠ, jak jistě víte, funguje stále v normálním režimu a bez speciálních omezení. Snažíme se zajistit chod tak, aby Vás a Vaše děti co nejméně omezoval, ale zároveň se zvýšeným důrazem na zajištění hygieny a bezpečnosti. V současné epidemiologické situaci je však více než pravděpodobné, že i nás onemocnění Covid – 19 může potkat. Proto přemýšlím, jak alespoň nějakým způsobem pomoci snížit sociální kontakty.

Na dny 26.10. a 27.10. vyhlásil ministr školství „covidové prázdniny“. Tyto prázdniny po spojení s prázdninami podzimními 29.10. a 30.10. uzavírají provoz škol na celý týden (spolu s víkendy se jedná o 9 dní s přerušením sociálních kontaktů). Mateřské školy (a ani ta naše) nebudou provoz přerušovat. Ráda bych ale, aby provoz MŠ v těchto dnech (tedy 26.10. – 30.10.) byl primárně určen pro děti zaměstnaných rodičů.

Vzhledem k tomu, že všechna omezení, která vydávají ministerstva zdravotnictví a školství směřují k omezení sociálních kontaktů, můžeme tímto krokem přispět k omezení možností přenosu (alespoň v to doufám – v MŠ se bude pohybovat méně rodičů, méně dětí bude v sociálním kontaktu…). Dovoluji si tedy poprosit maminky na mateřské dovolené a nezaměstnané rodiče, aby si děti v tomto týdnu nechali doma. Prosím, abyste toto opatření nevnímali jako nařízení (tím rozhodně není), je to jen prosba z naší strany či doporučení s úmyslem pomoci snížit počet sociálních kontaktů v naší MŠ a předejít tak rozvinutí komunitního přenosu nemoci.

Prosím všechny rodiče, aby do pátku 23.10. nahlásili docházku svých dětí v týdnu 26.10. -30.10., aby bylo možné naplánovat objednání potřebného množství potravin.

Velmi děkuji za pochopení a pomoc při zvládání nelehké situace.

 

0
Would love your thoughts, please comment.x